Akárhogy is, olyan finomságról van szó, amelyet akkor sem érdemes veszni hagyni, ha a szüretelése és feldolgozása egy picit időigényesebb folyamat, mint a nagyobb gyümölcsű szilva esetében.
Hozzávalók:
- 2 kilogramm cseresznyeszilva
- 2 kilogramm cukor
hirdetés
- 4 dl víz
Elkészítés:
- Mossuk át alaposan a cseresznyeszilvákat, különösen, ha nem saját kertben gyűjtöttük őket.
- Helyezzük a hozzávalókat egy nagy lábasba, majd kevergetés mellett kezdjük forralni.
- Amikor már elválik a cseresznyeszilva húsa a magtól és a héjától, nagyon finom hálón vagy egy textílián keresztül préseljük ki a gyümölcspépet, majd helyezzük vissza a lábasba. (Ez a lépés részben kiválható azzal, ha előzőleg kimagozzuk a gyümölcsöt, ami azonban nem minden esetben kifejezetten gyors vagy egyszerű folyamat.)
- Főzzük tovább a lekvárt, egészen addig, amíg sűrűsödni nem kezd. A fenti mennyiségnél akár fél órával is számolhatunk, de nagyon sok gyümölcsnél több időre is szükség lehet.
- Az elkészült lekvárt töltsük forró vízben mosogatott, tiszta befőttesüvegekbe, zárjuk le légmentesen az üvegeket, majd száraz dunsztban hagyjuk lehűlni. Ha azonnal, vagy pár napon belül elfogyasszuk a lekvárt, természetesen nincsen szükség még dunsztolásra sem - ilyen esetben egyszerűen hagyhatjuk szobahőmérsékleten lehűlni a csemegét.
Természetesen nemcsak lekvár, de szörp vagy befőtt is készíthető a cseresznyeszilvából.
(A borítókép forrása: pixabay.com / arinaja)
hirdetés
hirdetés
További híreink
hirdetés
hirdetés