Az írországi Cork megye óceánpartján biolumineszkáló planktonok festették ragyogó kékre a hullámokat. Az apró páncélos ostorosok maguk „állítják elő” a fényt, melyet kibocsátanak – ezt jelenti, hogy biolumineszkálnak. A szentjánosbogarak, illetve egyes gombák esetében ugyancsak ez a jelenség figyelhető meg.
Egy közelben élő amatőr fotós, Joleen Cronin a BBC szerint azt követően ment a partra, hogy a közösségi oldalakon olvasta, egyesek felfigyeltek a fénylő planktonokra.
Nem kellett persze sok idő ahhoz, hogy még többen az óceánpart felé vegyék az irányt a különleges esemény felfedezésének érdekében, azonban Joleen Cronin képei a közösségi oldalakra is felkerültek, s ott sokak csodálhatták meg általuk az elbűvölő természeti jelenséget.
Sea Sparkle pic.twitter.com/DL6m9Asngr
— Epic Shots (@EpicShotsOFC) May 29, 2020
Az érintett környéken egyébként már korábban is jelentek meg nagyobb számban a fényt kibocsátó, Noctiluca scintillans latin névre „hallgató” kis lények.
Amellett természetesen a világ más pontjain is fel-felbukkannak a látványos jelenséget okozó algát, s szinte mindannyiszor igen népszerű és szemet gyönyörködtető felvételek készülnek – már, ha van, aki észrevegye az algák tömegesebb felbukkanását.
Az algák egyébként jobbára csak akkor kezdenek fényt kibocsátani, ha mozgásban vannak - így például, ha valaki a vízbe lép, vagy ha a hullámok hátán a parthoz sodródnak.