A közösségi oldal nemcsak a fent említett hashtaget, de más, gyakorta az oltásellenes félrevezetések mellett használatos kifejezést is szeretne felülvizsgálni a jövőben.
A Facebook tulajdonában álló közösségi oldal korábban azért nem tiltotta a #VaccinesKill hashtaget, mert úgy vélte, hogy önmagában az „oltások ölnek” még nem minősül félrevezető egészségügyi információnak. Múlt hónapban a The Hill-nek nyilatkozva az Instagram egy szóvivője ezt azzal magyarázta, hogy akadtak már olyan igen ritka esetek, amikor oltás mellékhatása vezethetett halálhoz.
Miután azonban a CNN Business nemrégiben jelentésében alaposabban is vizsgálta a #VaccinesKill hashtaggel kísért hamis információkat, az Instagram rávette magát a kérdéses hashtag blokkolására, s egyúttal előrevetítette, hogy a jövőben kiterjesztik a hasonló félrevezető tartalmak elleni fellépést úgy, hogy újabb kifejezéseket is célba vesznek.
Korábban törvényhozók és egészségügyi szakemberek is felhívták már a figyelmet a közösségi oldalon terjedő téves információkra, s a nyomás hatására az Instagram igyekszik megfékezni az oltásellenes álhírek és hamis állítások terjedését.