A drón alapvetően a hőt keresi, és a célja, hogy egy napon segíthesse a kereső csapatokat az eltűnt, beteg, sérült személyek felkutatásában Svájc és Lichtenstein hegyvidéki területein, ahol a Rega működik.
A kis méretű drónt infrás és nappali kamerákkal is felszerelik, valamint egy mobiltelefon-követési funkció is lesz rajta, amely képes lesz észlelni akár több száz méterről is egy készüléket, s így jó eséllyel annak tulajdonosát is – számol be róla a Dezeen.com.
A drónhoz tartozó szoftvert a zürichi Szövetségi Műszaki Főiskolával (ETH) együtt tervezték úgy, hogy képes legyen továbbítani az érzékelt képek pixelmintázatát és egyúttal jelezni a földi működtetőjének azt, ha emberre utaló jelet talál. A szoftver gépi tanulást lehetővé tevő algoritmust is tartalmaz, így aztán időben egyre pontosabb és pontosabb „munkára” lehet képes általa a drón.
A nonprofit légimentő csoport azért kezdett a drón fejlesztésébe, mert a piacon nem talált hasonló megoldásokat nyújtó eszközt. Elsősorban azt tartották szem előtt, hogy a gép képes legyen órákig is működni állandó emberi felügyelet nélkül, s ez idő alatt akár nagy területeket is bejárjon.
Hangsúlyozták azonban, hogy a drón célja nem az, hogy az embereket helyettesítse, hanem az, hogy gyorsabbá tegye a mentőcsoport munkáját. Ráadásul képes úgy is elősegíteni a mentést, hogy olyankor is alkalmazható, amikor a rossz látási viszonyok mellett is információt gyűjt, amikor pedig az emberi látásra nehezebb volna hagyatkozni.
A Rega drónját három rotorlapáttal szerelik fel, s a rotor átmérője csupán két méter. A balesetektől egy ütközés-megelőző rendszer védi majd meg, amely észleli a különböző tereptárgyakat, így még a kábeleket is a levegőben.
Jelenleg a svájci rendőrség bevonásával a gép tesztelése zajlik, majd várhatóan 2020-tól már megpróbálkoznak az eszköz használatával.