hirdetés
TechTud

Egy Los Angeles-i kisboltnál már robotok szállítják ki a rendeléseket

Van, ahol már ténylegesen megjelentek a robotok valós, hétköznapi szerepkörökben is – ilyen például egy Los Angeles-i kisbolt, ahol robotfutárok juttatják ki az embereknek a megrendelt élelmiszert.

Egy Los Angeles-i kisboltnál már robotok szállítják ki a rendeléseket

Egy Tortoise nevű, csupán egy éves startup vállalat távolról irányítható elektromos mopedeket fejlesztett ki, amelyek számára már munkát is sikerült találniuk. A vállalat egy online kisáruházzal kötött szerződést, s így pár helyi kisbolt rendelkezésére bocsátottak olyan elektromos mopedeket, amelyek a megrendelt termékeket kiszállítják. A szállítás során távolról azért besegítenek az irányításba operátorok is – írja a TechCrunch.com

Összesen három kisbolt használja jelenleg a mopedeket, amelyek akár három mérfölddel távolabbra is ki tudják vinni a megrendelt árut. Egyes hasonló, drónos vagy robotfutárral dolgozó hálózatokkal ellentétben itt maguk a kisboltok azok, amelyek megoldják a mopedek tárolását, töltését, valamint megrakodását.

Hello World pic.twitter.com/pSX2Aly215

hirdetés

— Tortoise (@TortoiseHQ) September 8, 2020

Noha egyelőre csak viszonylag kevés mopedet használnak, kevés bolt esetében, amennyiben ez a módszer beválik, úgy nagyobb szabású projektek is megvalósulhatnak majd a jövőben.

A Tortoise mopedjei kamerákkal vannak felszerelve, valamint olyan elektronikai berendezésekkel látták el őket, amelyek révén távolról is irányíthatóak egy operátor által, aki észleli, hogy az eszköz hol jár, s milyen közlekedési helyzetekkel szembesül.

A vállalat társalapítója megjegyezte, hogy ez a technológia meglátása szerint alkalmazható lenne például takarítórobotoknál, járőrrobotoknál, illetve elektronikus kerekesszékek esetében is. Sőt, már akadtak olyan gazdák is, akik a földjeik felügyeletének céljából jelentkeztek be egy esetlegesen kifejlesztett, távvezérlésű járműre.

👋 pic.twitter.com/gWl7HAbLg1

— Tortoise (@TortoiseHQ) October 16, 2020

A startup egyébként úgy véli, hogy részben azért sikerült ilyen gyorsan előrelépést elérniük az eszközzel, mert a koronavírus-járvány egy rendkívüli helyzetet teremtett – lévén, ilyen esetben pozitívum lehet, ha nem személyesen adja át a terméket egy futár, hiszen annál is kevesebb az új, esetlegesen a fertőződés kockázatát jelentő humán kontaktus –, amely helyzetre nekik sikerült gyorsan reagálniuk is.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
Minden Percben | Érdekes

Minden Percben | Mert minden perc érdekes © 2020