Bazsa György fiziko-kémikus, a Debreceni Egyetem professzor emeritusa az InfoRádiónak úgy érvelt, hogy a Magyar Természettudományi Múzeumban olyan finom értékeket őriznek, melyek csomagolása, szállítása, majd pedig újbóli kiállítása kockázatos lehet, hiszen a legapróbb lepkéktől a nagyobb állatokig, dacára a konzerválásnak, nagyon érzékenyek, sérülékenyek a gyűjtemény elemei.
Ráadásul a kiállítótermek mögött található még további komoly tudományos anyag is, amely fontos kutatómunkák alapjául szolgál, s az intézményben található állatokat, növényeket és más természeti tényezőket szükséges lenne egyben tartani.
A Debreceni Egyetem professzor emeritusa szerint ezt szinte reménytelen volna máshol újra felépíteni, mivel meglátása szerint „a magyar társadalom mobilitása, a költözési lehetőség–hajlam messze nem olyan, hogy egy ilyen akciót sikerrel lehessen lebonyolítani".
Azt ellenben támogatnák, hogy önálló természettudományi múzeum létesüljön Debrecenben, s ennek vannak is nyomai a városban, például a református kollégium ilyen jellegű kiállítása, az állat- és növénykert, az egyetemi botanikuskert, vagy éppen az orvostörténeti múzeum.
Bazsa György úgy látja, lehet olyan forrásokat és lehetőségeket találni, amiből egy komplett és jó profilú, modern és korszerű természettudományi múzeum létesülhetne a városban.
Tekintve, hogy a Magyar Természettudományi Múzeumnak Gyöngyösön és Zircen is van egy-egy múzeuma, így akár múzeumi hálózat is létrejöhetne, amely egyfajta partneri viszonnyal működhetne.