hirdetés
Külföld

Sencsenben betiltják a kutya- és macskahúsevést

Sencsenben betiltják a kutya- és macskahús fogyasztását és értékesítését, miközben azonban ugyancsak Kínában jóváhagyták a medveepét a koronavírus “gyógyítására”, dacára annak, hogy a vírus maga egyes feltételezések szerint éppen a tobzoskák illegális kereskedelmével összefüggésben “szabadulhatott el”.

Sencsenben betiltják a kutya- és macskahúsevést

Sencsen Kínában az első városként azt követően vezet be tilalmat a kutya- és macskahúsra, hogy kutatások összefüggésbe hozták a koronavírus-járvány kitörését a vadállatok húsának fogyasztásával, s emiatt a kínai hatóságok nem sokkal korábban a vadállatok húsának fogyasztását is megtiltották.

A BBC szerint Sencsenben május elsején lép majd életbe a tilalom.

A Humane Society International nevű szervezet szerint Ázsia-szerte évi mintegy 30 millió kutyát pusztítanak el a húsukért, ugyanakkor Kínában nem is különösebben bevett szokás a kutyahús-fogyasztás. Éppenséggel,

a kínai emberek többsége még életében nem evett kutyahúst, és azt mondja, nem is akar.

hirdetés

A Reuters beszámolója szerint a sencseni kormány úgy érvelt, a kutyák és macskák háziállatok, amelyeknek sokkal szorosabb a kapcsolata az emberekkel, mint más állatoknak. Emellett a kutyák, macskák és más társállatok fogyasztásának betiltása „bevett szokás” a fejlettebb országokban, illetve Hongkongban és Tajvanban is.

„Ez a tilalom az emberi civilizáció elvárásaira és szellemiségére is válasz”

a helyi kormányzat szerint.

Mindeközben ugyanakkor Kína jóváhagyta a medveepe alkalmazását a koronavírusos betegek „kezelésére”. Noha nincs bizonyíték arra, hogy a vesekövek és májbetegség kezelésére a benne található urzodezoxikólsav miatt használatos medveepe bármiféle hatással volna a koronavírusos betegekre, az már bevett „gyógyszer” a hagyományos kínai orvoslásban.

A medveepét fogságban tartott állatokból „csapolják le”, ugyanakkor az állatok számára ez a folyamat fájdalmas és stresszel teli is lehet.

Brian Daly, az Animals Asia Foundation szóvivője az AFP hírügynökségnek azt mondta, hogy meglátása szerint nem kellene olyan, vadállatokból nyert termékeket használniuk, mint a medveepe, egy olyan vírus ellen, amely úgy látszik, ugyancsak a vadvilágból ered.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
Minden Percben | Érdekes

Minden Percben | Mert minden perc érdekes © 2020