Újságíróknak egy igazságügyi szóvivő elmondta, hogy ideiglenesen szabadlábra helyeztek több rabot is, akik esetében a Covid-19-re elvégezett teszt negatív eredményt mutatott, s akik váltságdíjat fizettek meg. Hangsúlyozták azonban, hogy azok a veszélyes bűnözők, akiket több mint öt év büntetésre ítéltek, nem távozhatnak a büntetés-végrehajtási intézményekből.
Egy brit parlamenti képviselő a BBC szerint azt mondta, hogy Nazanin Zaghari-Ratcliffe, egy brit-iráni kettős állampolgár, aki egy jótékonysági szervezetnek dolgozott kint, ugyancsak a közeljövőben szabadulhat ideiglenesen. Ez a közlés szerint még „aznap vagy másnap” megtörténhet.
Amennyiben ez megtörténik, úgy a brit kormánynak a képviselő szerint lehetősége van arra, hogy véglegesítse a jótékonysági dolgozó szabadságát, ugyanakkor eközben a közlés szerint aggasztja őt, hogy egyelőre még a nő családjának azt üzente, hogy nem esett át koronavírus-teszten. (Ez utóbbi eljárás előzi meg az ideiglenes szabadon bocsátást.)
Előzőleg a nő férje azt a tájékoztatást adta, hogy szerinte a börtönben a nő érintkezhetett a vírussal, s a hatóságok nem voltak hajlandóak teszt alá vetni őt, ám később a nő maga családjának arról számolt be, hogy jó egészségnek örvend.
A nőt 2016-ban kémkedés vádjával ítélték öt év börtönbüntetésre, ő azonban tagadta, hogy bűnös volna, és hasonlóképpen az Egyesült Királyság is állította, hogy a vádak nem igazak.
A brit külügyi minisztérium szóvivője azt mondta, az iráni kormányt arra szólították, hogy azonnal engedje az egészségügyi szakembereket az Evin börtönbe annak érdekében, hogy az ott lévő brit-iráni kettős állampolgárok helyzete világossá váljon előttük.