Amerikai biztonsági tisztviselők aggályaikat fejezték ki a kínai ByteDance birtokolta alkalmazást illetően, mivel azt szerintük arra is fel lehetne használni, hogy az amerikai állampolgárok személyes adatait gyűjtsék – derül ki a BBC cikkéből.
A TikTok tagadta, hogy a kínai kormányzat irányítaná, vagy akár, hogy adatokat osztana meg vele. A ByteDance számára egyébként igen nagy nehézséget jelenthet, ha betiltják a TikTokot az Egyesült Államokban, mivel ott mintegy 80 millió havi felhasználót sikerült magukhoz láncolniuk.
Egyelőre a bejelentésen túl arról nem sok mindent árult el az elnök, hogy miként, milyen hatóságra hivatkozva, s milyen jogi lépések kilátásba helyezésével vezetnék be az amerikai tilalmat.
Előzőleg a Microsoft már tárgyalt a ByteDance-szel a TikTok megvásárlásáról, az amerikai elnök azonban nem tűnt úgy, mintha lehetségesnek tartaná ezen üzlet nyélbe ütését. Ha mégis megállapodnának a felek, s lehetőségük is volna az üzletre, úgy a ByteDance a jövőben nem vehetne részt a TikTok amerikai működésében.
A TikTok szóvivője Trump elnök bejelentésére ugyan nem kívánt reagálni, de elmondta, hogy bíznak a TikTok hosszú távú sikerében az Egyesült Államokban.