hirdetés
Külföld

Bűnösnek vallotta magát a japán „Twitteres gyilkos”

Beismerte kilenc ember megölését egy japán férfi, aki – jobbára öngyilkosságot fontolgató – áldozataival a Twitteren keresztül ismerkedett meg.

Bűnösnek vallotta magát a japán „Twitteres gyilkos”

A Japánban csak „Twitteres gyilkosként” ismert Takahiro Shiraishit 2017-ben tartóztatták le, miután otthonában emberi maradványokat találtak. A BBC cikke szerint szerdán állt bíróság elé Tokióban a bűnöző, aki elmondta, hogy a vele szemben megfogalmazott gyanúk „mind helytállóak”.

A férfi ügyvédjei ugyanakkor érvként hozták fel a vádak enyhítésére, hogy a férfi áldozatai a jelek szerint „beleegyezésüket adták” abba, hogy Shiraishi megölje őket.

A gyilkosra egyébként**halálbüntetés várhat,**amennyiben jogerősen elítélik tetteiért – a legsúlyosabb büntetés végrehajtásának módja pedig Japánban jelenleg akasztás.

A tárgyalást Japánban nagyon nagy érdeklődés övezi, hiszen sokakat felháborítottak a férfi tettei, és az NHK csatorna is beszámolt a bírósági ülésről.

hirdetés

Az ügyészség szerint a férfi a Twitteren főleg olyan, gyakorta öngyilkosságot fontolgató embereket keresett, akiket könnyű prédának tartott – ez utóbbit egyébként jól példázza az is, hogy áldozatai egyike még 15 éves sem volt, nyolcan pedig nők voltak.

Az egyedüli férfi áldozat egy húsz éves illető volt, aki számon kérte a gyilkost barátnője hollétével kapcsolatosan. A huszonkilenc éves gyilkos azzal csalogatta magához az áldozatai zömét, hogy segítséget ígért nekik az öngyilkosságban, egyeseknek pedig azt is ígérte, hogy velük együtt hal majd meg.

A Twitteren azt írta magáról, hogy segíteni szeretne azokon, akik nagyon szenvednek, s hogy aki így érez, írjon neki privát üzenetet.

A sorozatgyilkosság lehetősége akkor vetődött fel először, amikor több nő eltűnése ügyében is nyomozni kezdtek a rendőrök. Később kiderült, hogy az eltűnt nők és lányok haláláért Shiraishi a felelős.

A rendőrök Shiraishi lakását átkutatták, és emberi testrészekre bukkantak a helyszínen.

Amennyiben az ügyvédek által kért enyhítésnek a bíróság helyt ad, úgy „beleegyezéssel történt gyilkosságnak” minősítik az eseteket, és a kiszabható büntetés is jóval enyhébb lesz – Japánban az ilyen bűncselekményekért 6 hónaptól hét évig terjedő szabadságvesztés járhat.

Mindazonáltal maga a gyilkos nem ért egyet ügyvédei állításával a beszámolók szerint, és ragaszkodik ahhoz, hogy az áldozatokat a beleegyezésük nélkül ölte meg. Elmondása szerint az áldozatok fejének hátsó részén látható sérülések is azt támasztják alá, hogy ellenálltak a megölt személyek a haláluk előtt.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
Minden Percben | Érdekes

Minden Percben | Mert minden perc érdekes © 2020