A legtöbb áruházban a 10 négyzetméterenként egy vásárló aránynál maradnak, a Tesco viszont önként amellett döntött, hogy 15 négyzetméterenként egy vásárlót engednek csak be. Az üzletek többsége szerint nem okoz gondot a négyzetméteralapú korlátozás bevezetése.
A bevásárlókocsik és kosarak kötelező használatával szabályozza sok üzlet a bent tartózkodók számát, hiszen vásárlónként egy kosarat/kocsit kell venni (akkor is, ha egy család megy vásárolni – ilyen esetben minden családtagnál kell, hogy legyen egy kosár vagy kocsi), és csak annyit helyeznek ki ezekből, ahány vásárló az adott boltba betérhet egyszerre.
A Blikk körképe szerint az Aldi minden üzleténél kiírja az adott üzletben tartózkodók lehetséges számát, s csak a 14 év alatti gyerekek, a 65 év felettiek, illetve a fogyatékkal élő személyek kísérői nem tartoznak bele a négyzetméteralapú limitbe. A létszámot a fent vázolt megoldással tartják be – tehát csak meghatározott számú kosarat tesznek elérhetővé, akinek pedig nem jut, annak várnia kell arra, hogy valaki befejezze a vásárlást.
A Tesco 15 négyzetméterenként egy vásárlót enged be, azonban meghosszabbított nyitvatartással üzemel. A bejáratoknál figyelik, hogy csak a meghatározott számú vásárló mehessen be. Emellett továbbra is lehetőség van tőlük az online rendelésre is.
Hosszabb az Auchan nyitvatartása is, míg a Lidl a szükséges korlátozás mellett kézfertőtlenítőkkel és az előre nem csomagolt élelmiszereknél kihelyezett csipeszekkel növeli a védekezés hatékonyságát.
A Spar üzletekben fertőtlenítik a bevásárlókocsikat és a kosarakat, illetve fertőtlenítőállomásokat is kihelyeztek e célra. Akinek nincs maszkja, az ügyeletes üzletvezetőtől, a biztonsági őrtől, illetve az információs pultból kérhet egyet. A Spar üzletek is hosszabban tartanak nyitva.