A leköszönő polgármester szerint kilencévi szolgálat után kötelező a számvetés és az összegzés, ezért készítettek munkatársaival egy az elmúlt csaknem egy évtized eredményeit felsorakoztató 36 oldalas színes kiadványt, amelyet szeretnének minél több helyi polgárhoz eljuttatni és a város honlapján is megtekinthető.
Puskás Tivadar hangsúlyozta: Szombathelyen kevesebb mint tíz év alatt 4,3 milliárd forintról több mint 9 milliárd nőtt az iparűzési adó, ami jól mutatja a gazdaság teljesítményét; ma már nem a munkanélküliség, hanem a munkaerőhiány jelent gondot a térségben.
A fejlesztéseket a szombathelyi emberek munkája, a helyi cégek eredményessége mellett a kormányzati segítség, például az önkormányzati adóság átvállalása tette lehetővé, ami Szombathely esetében csaknem 18 milliárd forintot jelentett - mondta.
Az infrastrukturális beruházások közül az M86-os autóút megépülését nevezte a legfontosabbnak.
Puskás Tivadar hangsúlyozta: Szombathely biztonságos város, ahol az utóbbi években felére csökkent a bűncselekmények száma, ami a polgárok jogkövető magatartása és a rendőrség munkája mellett a kamerarendszer - az önkormányzat által támogatott - kiépülésének is köszönhető. A biztonságot szolgálják az olyan beruházások is, mint az átadás előtt álló dozmati árvízvédelmi tározó felépítése - mondta.
A polgármester felidézte, hogy a Modern városok program és a Szent Márton-terv keretében intézmények, utcák, terek újultak meg.
Megemlítette a Brenner János Általános Iskola felépítését, a gépészmérnökképzés szombathelyi beindítását, valamint a Markusovszky kórházban megvalósult 6,3 milliárd forint összértékű fejlesztéseket és az egészségügyi alapellátás jelentősen fejlődését.
Szólt az időseket célzó szűrőprogramok fontosságáról, az aktív időskort segítő programokról és arról a mintaértékű kezdeményezésről is, hogy szombathelyiek tízezreit tanították meg az újraélesztés alapvető fogásaira.
A sportcélú fejlesztések közül a 15,6 milliárd forintnyi beruházást igénylő Haladás Sportkomplexum felépülését, a fedett uszoda 2,2 milliárd forintba kerülő bővítését említette meg, valamint szólt a Csónakázó-tó környékének rekreációs övezetté fejlesztéséről is.
Fontosnak nevezte a Szent Márton-kultusz ápolását, valamint azokat a hagyományos rendezvényeket is, amelyek erősítik a szombathelyi identitást. Példaként említette a Savaria Történelmi Karnevált, a Savaria Nemzetközi Táncversenyt, a Bartók Szeminárium és Fesztivált, valamint az Iseumi Játékokat.
Forrás: MTI