A kutatás során összesen közel kétezer embertől nyert adatokat vizsgáltak, s a tervek szerint egészen 2030-ig folytatják is a kutatást. 2019-ig 1769 olyan személy adatait elemezték, akiknek korábban nem volt szív- és érrendszeri problémája.
Őket hét, az egészség szempontjából ideális szokás és tényező alapján pontozták is, amelyek pedig a testtömegindex, az étrend, a fizikai aktivitás, a dohányzás megléte vagy meg nem léte, a vérnyomásértékek, a vércukorszint és a teljes koleszterinszint voltak – írja a ScienceDaily.com.
A kutatás során először összehasonlították a kutyát tartók, a más házi kedvencet tartók és a házi kedvencet nem tartók adatait.
Alapvetően több egészséges szokást és tényezőt figyeltek meg az állattartóknál mint az állatot nem tartóknál, ám a kutyásoknál volt a legnagyobb mértékű a pozitív tényezők aránya kortól, nemtől és iskolázottságtól függetlenül.
A tanulmány alapján elképzelhető, hogy a kutyatartás pozitívan hat a szív egészségére, például a fizikai aktivitás megnövekedése miatt, ám korábbi kutatások rámutattak arra is, hogy a kutyatrtók mentális egészsége is gyakran jobb, mint a kutyát nem tartóké, és kevésbé is érzékelik magukat elszigetelve, ami ugyancsak fontos lehet.