A vasárnapi EP-választást a Fidesz-KDNP nyerte a szavazatok – jelenleg a valasztas.hu oldalon olvasható adatai szerint – 52,33 százalékával, másodikként a DK követte 16,19 százalékkal, majd a Momentum 9,89, az MSZP-Párbeszéd 6,66, s a Jobbik 6,41 százalékkal. A választási részvétel 43,37 százalékos volt.
Nem érte azonban el az ötszázalékos bejutási küszöböt a Mi Hazánk Mozgalom a maga 3,33 százalékos, a Magyar Kétfarkú Kutyapárt a 2,63 százalékos, továbbá az LMP a csupán 2,19 százalékos eredményével, ahogyan a Munkáspárt sem, amelynek a szavazatok 0,42 százalékát sikerült összegyűjtenie.
Az MTI beszámolója szerint a Nemzeti Választási Iroda elnöke, Pálffy Ilona sajtótájékoztatón elmondta, hogy a még nem nem számolt mintegy 60 ezer külképviseleti és levélszavazat nem befolyásolja a választás eredményét. Rádi Péter, a Nemzeti Választási Bizottság elnöke pedig arról számolt be, hogy nem érkezett a bizottsághoz beadvány választásnapi jogsértéssel kapcsolatban, a szavazás pedig magas részvétellel és rendben zajlott.
Orbán Viktor az eredményekről szólva kiemelte, hogy rekordrészvétel mellett aratott rekordgyőzelmet a Fidesz-KDNP, s szerinte a magas választási részvétellel Magyarország bizonyította, hogy „európai nemzet, európai ország”.
„Mindannyian tudjuk, hogy a népvándorlással és a migrációval egy új korszak kezdődött az európai politikában, tehát nyugodtan mondhatjuk: korszakos győzelmet arattunk”
– fogalmazott a miniszterelnök, aki szerint a magyarok azzal bízták meg a Fidesz-KDNP-t, hogy állítsák meg egész Európában a bevándorlást, illetve védjék meg a nemzetek Európáját és a keresztény kultúrát Európában.
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke szerint nem az volt a kérdés az EP-választáson, hogy a Fidesz nyeri-e azt, hanem az, hogy megszerzi-e a kétharmadot. A politikus úgy látja, hogy a tavaly árpilisi országgyűlési választáshoz képest a Fidesz egymillió szavazót veszített el, amivel szemben a DK az alacsonyabb részvétel dacára is majdnem duplájára növelte a választói számát.
A Momentum elnöke, Fekete-Győr András elmondta, hogy pártja feladatának tekinti, hogy a magyar egészségügy, oktatás és megélhetés pártjává váljon, míg a maguk részéről az MSZP elnöke, Tóth Bertalan kudarcnak látja az eredményt, de a párt elnöksége az önkormányzati választásokra tekintettel nem mond le. Gyöngyösi Márton, a Jobbik EP-listavezetője, elnökhelyettese az eredményeket értékelve azt mondta, hogy a pártnak soha nem látott nyomás alatt kellett sorsdöntő kampányt lefolytatnia, s ezt a nyomást úgy véli, egyetlen másik politikai közösség sem élte volna túl.
Keresztes László Lóránt bejelentette, hogy miután egyetlen mandátumot sem tudtak szeretni, lemondott a párt elnöksége.