A magát etikus hackernek nevező főiskolás programozó 2017 tavaszán lett figyelmes egy szokatlan IP-címre a Magyar Telekom nyilvános, interneten elérhető felhasználói útmutatójában, amellyel rendszergazdai jelszót szerezhettek volna rosszindulatú hackerek. Miután észlelte a hibát, a fiatal egyeztetett a Telekom szakembereivel, s otthon újabb hátsókapukat kezdett keresni, mikor azonban a rendőrség azzal érkezett ki hozzá, hogy betört a szolgáltató rendszerébe – idézte fel a 444.hu az ítélettel kapcsolatos cikkében.
Az ügyészség 8 év letöltendő börtönbüntetést kért a férfira arra hivatkozva, hogy „veszélyes a társadalomra”, ám ha bűnösnek vallja magát, úgy 2 év 4 hónapra felfüggesztett börtönnel is megúszhatta volna az ügyészség által ajánlott vádalku szerint. Utóbbit a férfi nem fogata el, ám annak ellenére, hogy bűnösnek találták, csak pénzbüntetésre ítélték.
A férfit képviselő Hüttl Tivadar ügyvéd elmondta, hogy a 600 ezer forintos büntetésről szóló elsőfokú ítélet után fellebbeznek majd, mivel meglátása szerint a bíróságnak fel kellett volna ismernie, hogy a férfinak köszönhetően hárult el a biztonsági kockázat, s így felmentő ítéletet kellett volna hoznia.
A Telekom az ítélethirdetést követően közleményében azt írta, hogy a rendszerükbe behatoló férfi nem etikus hackerként járt el, amelyet az elmarasztaló ítélet is bizonyít. Közlésük szerint a hacker azt követően sem hagyta abba a tevékenységét, hogy erre kérték.