A nyolcéves gyermek egy napközis táborban megsérült, s ezt követően erős hasi- és hátfájdalmakra panaszkodott, amelyekkel az édesanyja gyermekorvoshoz vitte. Az orvos a gyermek súlyának megfelelően fájdalomcsillapító cseppeket írt fel, amelyeket a gyermek bevett, de mégsem múlt el egészen a fájdalma.
Miután ezt jelezte édesanyjának, a nő számára felírt tapaszt ragasztott a hátára anélkül, hogy a betegtájékoztatót előtte elolvasta volna – eszerint ugyanis csak akkor szabad használni a készítményt, ha valakinek az orvos felírja, máskülönben túladagolás veszélye áll fenn – számol be róla a Blikk.
A nő magával vitte a gyermeket a munkahelyére, ahol a fiú rosszul lett. Mivel légzési nehézségei voltak, elszíneződtek a végtagjai, s végül az eszméletét is elvesztette, mentőt hívtak hozzá, s addig megkezdték a lélegeztetést. Mindez idő alatt azonban a nő nem tett említést a tapaszról a szakembereknek.
A mentőhelikopter egyik orvosának szúrt szemet a gyermek hátán a tapasz, így miután leszedték, be is tudták adni a gyermeknek az ellenanyagot, aminek hatására a fiú állapota normalizálódott.
Az ügyészség a vádiratban indítványozta, hogy a büntetlen előéletű nőt a Tatabányai Törvényszék végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztésre ítélje, továbbá indítványozták, hogy amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen beismeri a bűncselekmény elkövetését, úgy a bíróság a szabadságvesztés tartamát egy év hat hónapban, a felfüggesztés tartamát három évben határozza meg.