A miniszter a Mandinernek azt mondta, hogy a Fudan Egyetem ügye közéleti vitára alkalmas formában jelenleg nem létezik, hiszen jelenleg még a tervek sem állnak rendelkezésre.
Gulyás Gergely szerint akkor lehet dönteni, amikor meglesznek a tervek, világosak lesznek a pénzügyi feltételek, és tudhatóak lesznek az egyetemépítés költségeinek és finanszírozásának részletei.
A miniszter szerint másfél év kellhet még ahhoz, hogy a sorolt részletek ismertek legyenek.
Hozzátette azt is, hogy nem akarnak a néppel, így a budapestiekkel szemben sem esetleges akaratuk ellenére „jót tenni”, így támogatják, hogy ha a beruházás feltételei ismertté válnak, akkor a fővárosiak dönthessenek arról, akarják-e a Fudan Egyetemet.
A miniszter nem tartja úgy, hogy a projekt a kormány keleti elkötelezettségének bizonyítéka a Nyugattal szemben, valamint megjegyezte, nem kell a nyugati világnak hűségnyilatkozatot tenni, hiszen a NATO és az EU-tagsággal annak már a részei vagyunk, és a meglévő viták ellenére szövetségeseinkként tekint rájuk.
„Mi örülünk annak, hogy vége a hidegháborúnak. A nyugati szövetségesi rendszer része vagyunk, de korrekt kapcsolatokra törekszünk a világ jelentős hatalmaival, így Kínával és Oroszországgal is”
- fogalmazott Gulyás Gergely.
(A borítókép forrása: MTI/Balázs Attila)