Az ellene zajló intézkedés során vette észre a Blikknek nyilatkozó férfi, hogy az őt megbírságoló hatóság emberei egy olyan parkolóhelyen állították le az autójukat, amelyet mozgáskorlátozott emberek számára tartottak fenn.
Az esetről beszámolva a sofőr elmondta, hogy január tizenkettedikén a Tátra utcában rövid időre megállt, hogy beemeljen egy harminc kilogrammos pakkot az autójába.
„Bár senkit nem zavartam ott, és tábla sem tiltotta, amikor visszatértem a kocsihoz a csomaggal, már töltötték a csekket 10 ezer forintról a közterület-felügyelők”
– idézte fel a férfi, aki állítása szerint biztosította a közterületeseket is arról, hogy csak berakja a csomagot a járműbe, aminek ellenére ragaszkodtak a megbüntetéséhez arra hivatkozva, hogy ott nem lehet megállni.
A megbírságolt sofőr leszögezte, hogy be fogja fizetni ugyan a büntetést, azonban azt felháborítónak érzi, hogy mialatt egy 10 ezer forintos csekket írtak, a közterület-felügyelet munkatársai egy „százezres szabályt” szegtek meg.
Amikor kérdőre vonta ezért őket, akkor egyébként azt felelték neki, hogy az ilyen parkolóhelyeken is meg lehet állni, amennyiben a sofőr nem száll ki. Csakhogy utána is járt a közterület-felügyeletnél, hogy vajon szabályos-e így megállni, és több alkalommal is azt a választ kapta, hogy nem. Mindezek fényében elhatározta, hogy feljelenti a közterület-felügyelőket.
A Blikk a közterület-felügyelet vezetőjétől a szabályokkal kapcsolatosan azt tudta meg, hogy öt percnél kevesebb ideig lehet a rokkantaknak fenntartott parkolóhelyen tartózkodni úgy, hogy a sofőr az autót nem hagyhatja el – ez utóbbi ugyanis már várakozásnak minősülne.