A polgármester elmondta, hogy a jószágokat villanypásztorral és karámmal óvott réten tartja, de emellett kutyák is őrzik a területet. A pórul járt borjú vesztét valószínűleg az okozta, hogy leszakadt a csordától.
Amint arról a Teol.hu Horváth Jenő szavai alapján beszámolt, az állatorvos is megerősítette, hogy farkasok voltak a támadók, s ez egyébként a borjú sérüléseiből is látszik.
A polgármester szerint eddig hivatalos feljegyzés a Zemplénben nem történt arról, hogy haszonállatot támadtak volna meg a farkasok, eddig jobbára a környékbeli vadállományból zsákmányoltak. A borjú elejtéséhez a polgármester szerint legalább négy farkas együttműködése volt szükség.
Az eset kapcsán Horváth Jenő arra hívta fel a figyelmet, hogy míg eddig a farkasok javarészt kerülték az ember által gyakran látogatott helyeket, a mostani támadás egy frissen kaszált, bálákkal teli, körbekerített és karbantartott legelőn történt, amely a település belterületétől alig nyolcvan méterre volt. A polgármester úgy tudja, hogy az Aggteleki Nemzeti Park szakemberei kameracsapdát helyeztek el a helyszínen a farkasok jelenlétének bizonyítására.
A mostanihoz hasonló jellegű támadásokat egyébként Szabó Ádám, az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóságának zoológiai szakreferense szerint gyakran az okozhatja, hogy a gazdálkodók nem védik megfelelően az állataikat a ragadozóktól – így például nem nyújtanak megfelelő védelmet az egy szál vezetékből álló villanypásztorok, hiányos karámok sem. Szerinte a növendék borjú vesztét az okozhatta, hogy leszakadhatott a csordától, mivel a szarvasmarhák óvják a borjaikat, s a tehéncsorda közepén a farkasoknak esélyük sem lett volna az elejtésére.