A vakcinák felajánlásának körülményei azonban a sajtóbeszámolók alapján nem egészen egyértelműek, hiszen míg a magyar külügyminisztérium azt közölte, hogy hálából ajánlotta fel Banglades a vakcinákat a bangladesi betegeken segítő magyar orvosok teljesítményéért, addig más források szerint magyar kérésre ajánlották fel a készítmény 5 ezer adagját.
A Blikknek a bangladesi külügyminisztérium egy magas rangú – ám neve elhallgatását kérő – tisztviselője telefonon beszélt a védőoltások felajánlásáról, amivel kapcsolatban felidézte, hogy a bécsi nagykövetségüktől kapták a jelzést, miszerint a magyar kormány a jóakaratuk jeléül vakcináért folyamodik a bangladesi kormányhoz.
A tisztviselő szerint nagyon komolyan vették a kérést, amelyet rögtön a bangladesi kormány legfelsőbb szintjeire továbbítottak, ahonnan pedig csakhamar megérkezett a beleegyezés is – vagyis a magyar és a bangladesi nép barátságának jegyében készek oltóanyagot biztosítani.
A lap szerint egyébként több érv is szólt amellett, hogy a bangledesi kormány biztosítsa a vakcinákat, így például, hogy 1972. január 29-én Magyarország az elsők közt vette fel a diplomáciai kapcsolatot a függetlenné váló országgal.
Emellett a magyar orvosok évtizedes munkáját is figyelembe vehették, továbbá Szijjártó Péter külügyminiszter tavaly szeptemberi bangladesi látogatását is pozitívumként értékelhették, amikor Szijjártó Péter bejelentette azt is, hogy hazánk konzulátusi képviseletet nyit Dakkában.
A Blikk a Magyar Nemzet alapján egyébként azt írja, a magyar külügyminisztérium szerdán közölte: noha megköszönték a bangladesi felajánlást, nem élnek vele, vagyis nem fogadják el a vakcinákat.
A lap forrása azonban nem értesült ez utóbbitól, s annyit árult el, hogy dolgoznak a vakcinaküldés hivatalos procedúráján, amellyel nagyon hamar végeznek is.