A legtöbben valószínűleg azt szeretnék, hogy maradjon egész évben a nyári időszámítás, ám a Magyar Alvás Szövetség elnöke, G. Németh György szerint biológiai szempontból a téli jobb volna. A szakember az InfoRádióban úgy érvelt, hogy a nyári időszámítás voltaképpen kitalált időzóna, amely alkalmas az emberi bioritmus megzavarására.
Márpedig a cirkadián ritmusnak a megzavarása elmondása szerint jelentősen befolyásolja a biológiai funkciókat, ide értve a pulzusszámot, a vérnyomást, a testhőmérsékletet, illetve a glükokortikoid hormonok szintjét.
A tapasztalatok szerint az alvás és ébrenlét ritmusát már az is felboríthatja, ha akár csak kis mértékben ingadozik a biológiai óra.
G. Németh György figyelmeztetett arra is, hogy a nyári időszámítás bevezetése azt jelentené, hogy télen sötétben kellene felkelni, és az első tanórák, munkaórák még úgy érkeznének el, hogy kint sötét van.
Ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy nem érdemes megzavarni azt az egyensúlyt, amely hosszú ideje meghatározta az emberi fejlődést és a biológiai érést – egészen sejtszintig –, s szerinte a nyári időszámítás bevezetése csupán gazdasági racionalitáson alapul.
A szakember szerint egyre több a bizonyíték arra, hogy a túl korai ébredés vagy a késő esti napfény a közérzetre, iskolai teljesítményre, szellemi frissességre, de akár a gazdasági teljesítményre is negatív hatással lehet.
Október huszonhetedikén, vasárnap kell az órákat hajnalban 3 órakor 2 órára visszaállítani a 2019-es esztendőben.