Március 29-én, vasárnap veszi kezdetét a nyári időszámítás, amikor is az órákat hajnali kettőkor három órára kell állítani, ezzel pedig – amit talán a legtöbben közvetlenül érzékelnek majd saját életükben – egy órával tovább lesz világos a délutáni, esti órákban.
A Napi.hu felidézi, hogy az Európai Parlament 2019. március 26-án döntött arról, hogy 2021-től kezdődően kivezessék a tavaszi és őszi, egy órás óraátállítást, miután többen bírálták ezt a rendszert, s vitatták annak jelenlegi működését.
Előzőleg az Európai Parlament szakbizottsága is rábólintott az óraátállítás megszüntetésére, és az európai konzultáció kérdéssorára válaszoló 4,6 millió válaszoló 80 százaléka is támogatta az átállítás megszüntetését.
A portál szerint azok az uniós tagállamok, amelyek a nyári időszámítás „állandósulása” mellett döntenek, jövő márciusban, a szokott időben válthatnak át a nyári időszámításra, ugyanakkor még egyeztetések várhatóak a tagállamok közt arról, hogyan lehetne úgy megoldani a helyzetet, hogy ne forgassa fel az egységes piac működését az, hogy egyes országok téli, mások pedig nyári időszámításra váltanak. Ha ez utóbbi kérdésben nem sikerül dűlőre jutni, úgy legfeljebb egy éves halasztás a javasolt.
Azt egyelőre nem tudni, hogy Magyarország melyik időszámításhoz csatlakozik majd, így legalább egy, ha viszont a nyári időszámítást választjuk, akkor kettő óraátállításra még számítanunk kell.