Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke az InfoStart.hu-nak nyilatkozva elmondta, hogy szinte minden pedagógus bent van, ám a tanulók esetében azt figyelték meg, hogy minél kvalifikáltabbak a szülők, annál inkább jellemző a gyermekek otthon tartása.
A kistelepüléseken ugyan nem volt jellemző a hiányzás, de átlagosan 10-30 százalék körüli a hiányzó tanulók aránya.
Az InfoStart felidézi, hogy a PSZ előzőleg korainak tartotta az április 19-i iskolanyitást, azt azonban üdvözölték, hogy a felső tagozatosok és középiskolások esetében a nyitás dátuma későbbre, május 10-re tolódott.
A középiskolás érettségi osztályoknak Szabó Zsuzsa szerint ez különösen fontos volt, mert úgy látták, hogy ha két héttel az érettségi előtt a gyerekek bemennek az iskolába, majd megbetegszenek, az komoly gondokhoz vezethetne – akár a négyéves munkájuk is oda lehetne.
A szakszervezeti elnök a jelen helyzetben előrébb valónak nevezte az élet védelmét más szempontoknál, s javasolták, hogy lehetőség szerint ne zsúfoljanak be harminc tanulót egy terembe. Ebben akár a jelenleg digitális oktatásban dolgozó felsős tanárok is segítséget nyújthatnak.
Az óvodákban a szabadban tartózkodást javasolta, amikor csak lehetőség van erre, míg az iskolákban meglátása szerint arra kell ügyelni, hogy az ebédlőkben és más közösségi terekben a gyerekek ne keveredjenek.
Mostanra már – a bölcsődei dolgozókkal együtt közel 200 ezer pedagógust beoltottak, ami nagyon magas szám. A pedagógusok körében egyébként is csekély az oltást elutasítók száma, így magasabb a részvételi arány, mint a társadalom összességében.